Vhodný výběr kroužků

10. březen 2017 | 12.54 |

V současné době máme pro své děti velký výběr z nejrůznějších nabídek zájmových činnost

Rodiče své dítě dobře znají, ale měli by především zvážit, co bude jejich dítě BAVIT! Není dobré, rozhodnout podle toho, kam chodí kamarád, nebo kamarádka.

Jsou velmi časté případy, kdy rodiče, kteří už v mateřské škole vybrali pro kluka hru na flétničku, která se pro něj jako vhodný kroužek vůbec neosvědčila. Dítě to nebavilo a pravidelný "pískot" provázela záporná slovíčka – nechci, nebudu, nebaví... Zájem opadl, ale flétnička zůstala. Tu, bohužel, "zdědila" jejich dcera. Dnes se u nich opakuje stejná situace. Otázkou je, proč dětem rodiče berou kus dětství!

Uvědomme si, že každý zájmový kroužek by měl kluka, nebo holku bavit, rozvíjet jejich talent, schopnosti a naučit je vždy něco nového. Dopřejte svým dětem šanci, vyzkoušet to, co by je bavilo. Především výběr zájmových činností u prvňáčků bychom měli zúžit na jeden, nejvíce dva kroužky. Již samotný vstup do školy a s ním spojené nemalé množství úkolů a povinností, je pro ně náročný. Cílem není vyplnit volný čas za každou cenu, děti musí mít svůj volný čas. Školák potřebuje prostor na hraní i na tzv. nicnedělání a to bychom měli respektovat.

Mějme na paměti nejen finanční náklady na kroužky spojené s dojížděním a dalšími okolnostmi. Během roku se může stát, že dítě kroužek bavit nebude a vynaložené finance by neměly být důvodem v neoblíbené činnosti pokračovat.

Zájmové kroužky berme jako vhodnou možnost, jak si může naše dítě kvalitně a smysluplně užívat volný čas.

Nenechte se ovlivnit okolím když slyšíte : "My chodíme na balet, na keramiku, my děláme....." Vy jediní své dítě znáte a víte, co je pro něj to nejlepší!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře