Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové

14. březen 2017 | 19.00 |

Hvězdárna v Hradci Králové Hvězdárna v Hradci Králové Hvězdárna v Hradci Králové Na březnové obloze můžeme pozorovat občasná hromadění planet s Měsícem

Digitální planetárium má na programu pořady Hledání života, Sen o létání a pro děti Ptačí ostrov. V sobotu 25. března 2017 od 18 hodinse v planetáriu koná mimořádný program: Rocková plavba planetáriem- živě bude znít psychedelický rock kapely Space Bandits a současně bude planetárium plout prostorem a časem.

Na hvězdárně se kromě tradičních večerních pozorování a sobotních pozorování Sluncekonají v březnu dvě cestopisné přednášky. V sobotu 11. března 2017 od 17.00 hodin nás Ing. Jan Marek zavede do země omezených možností: Severní Korea - jej zaujala nejen dopravním systémem, v němž najdeme i česká vozidla: Jak tam žijí obyčejní lidé? Je tam opravdu bída a hlad? Nebo jde o vyspělou zemi, ve které "jen" vládne autoritativní režim? O týden později, v sobotu 18. března 2017 v 17:00 navštívíme Kyrgyzstán. Zemí vysokých hor, jezer a jurt s batohem a stopem putoval PhDr. Ivo Králíček.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře