Puerh a jeho příznivé účinky

18. březen 2017 | 10.32 |

Pu-erh a jeho příznivé účinky

Pu-erh je v dnešní době stále více oblíbený a nikdo nepochybuje o jeho skvělých vlastnostech. Čaj Pu-erh vyhledávají nejvíce ženy bojující s nadváhou, pomáhá při migréně, posiluje játra, usnadňuje trávení a v neposlední řadě také podporuje naši obranyschopnost.

Trpíte-li častými depresemi nebo infekcemi, dopřejte si každý den šálek čaje Pu-erh a přesvědčte se o jeho účincích. Pu-erh úspěšně odbourává tuky v těle, potlačuje pocit hladu, je doporučován při redukčních dietách a dokonale vás nastartuje na nový den!

Dalším benefitem čaje Pu-erh je přírodní antibiotikum, které obsahuje. Při jeho vyšším užívání tak tělo lépe bojuje proti nemocem.

Příprava Pu-erh čaje

Na 1 šálek stačí 1 lžička čaje. Tu zalejte vroucí vodou a nechte 3-5 minut louhovat, při delší době louhování čaj získá silnější a hořčí chuť. Pu-erh čaje se prodává mnoho druhů a příprava je u každého druhu specifická. Správná příprava je vždy uvedena na obale a je doporučeno ji dodržovat.

Čaj Pu-erh se může louhovat opakovaně, nálev bude vždy dostatečně silný. Můžete jej pít teplý i studený, možno přisladit medem.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře