Kurkuma

21. březen 2017 | 10.51 |

Kurkuma Zlatá bohyně – kurkuma je jedním z koření, které by člověk měl "znát a žít s ním"

Kurkuma dodává zevní krásu a vnitřní čistotu, po tisíce let ji používá většina obyvatel Indie a traduje se, že má tucty prospěšnýchvlastností. Podle dochovaných dokladů se používá kurkuma denně v Indii nejméně  6000 let jako lék, zkrášlovací prostředek, koření při vaření a jako barvivo. Ženy ji používají k projasnění a zlepšení kvality pokožky. Čínská medicína používá kurkumu přinejmenším 1000 let, říkalo se jí "omezené zlato".

Kurkuma v kuchyni

Kurkuma je především známá jako indické koření, je základem kari koření, dává jídlu typické žluté zabarvení, bylina má jemnou chuť koření a je mírně nahořklá. Prohlubuje přírodní chuť potravin, není příliš pálivá a je vhodná i pro ty, kteří nemají rádi čili koření, nebo jiné příliš aromatické koření.

Kurkuma léčí

Kurkuma má široké spektrum účinků. Zvyšuje odolnost a regeneraci organizmu, podporuje imunitu a má vliv i na psychiku, správné tvoření tkání a celkovou regeneraci – omlazuje a tím podporuje dlouhověkost. Kurkuma jemně stimuluje zažívání, zlepšuje stravitelnost potravy a zlepšuje vstřebávání živin. Pomáhá také detoxikovat potravu, zabíjí bakterie a dokonce parazity, pokud jsou v ní obsaženy. Celkově zlepšuje kvalitu potravy.

Kurkuma v kosmetice

Kurkuma podporuje dobrý stav a pěkný vhled kůže a pomáhá cirkulaci a výživě povrchu těla. Proto ji ženy v Indii používají jako pleťovou masku zdraví a krásy. Kurkuma čistí a vyživuje pleť pomáhá jí udržovat elastickou a mladistvou. Kůži hluboce pročišťuje, nevysušuje ji a udržuje ji hydratovanou a zářivou, používá se při ekzémech, akné i na pihy.

Kurkuma zlepšuje jaterní a srdeční funkce, pomáhá při artritidě, cukrovce, napadá karcinogeny, její účinek zaznamenává i naše kůže, je obdivuhodně čistá! .

Recept na krásu: V Indii běžně spatříte žlutě natřené obličeje místních žen. Pokud si nanesete na obličej vrstvu pasty vyrobené ze směsi kurkumy a mléka nebo vody, dáte tak svému obličeji jednu z nejlepších pleťových masek.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře