Psyllium

26. březen 2017 | 08.53 |

 Psyllium

PSYLLIUM je látka, která se získává ze semen jitrocele indického. Právě tato semena totiž obsahují vlákninu, která podporuje správnou funkci trávícího ústrojí - přispívá především k udržení správné mirkoflóry ve střevech. Užívání psyllia je proto vhodné v případě, pokud trpíte zažívacími potížemi. Pomáhá například mírnit nadýmání, odstraňuje zácpu a také průjem. Tato látka dokonce pomáhá udržovat i správnou hladinu cholesterolu v krvi. Užívat ho mohou dospělí a také děti. Pozitivní účinky se dostavují téměř okamžitě, ovšem důležité je pravidelné užívání. Stačí jedna tobolka denně a vaše trávení bude v pořádku.

Psyllium zvyšuje denní spotřebu vlákniny, změkčuje stolici a napomáhá k zdravé funkci střev a trávicího systému. Užívání psyllia je vhodné při zácpě, hemeroidech, trávicích potížích a v těhotenství. Nejúčinnější je konzumace čisté vlákniny zředěné s vodou. Psyllium lze také užívat ve formě tobolek nebo slaných tyčinek s vysokým obsahem vlákniny psyllia.

Psyllium můžete také přidávat do různých náhrad jídla či mléčných koktejlů. Použijte mixér, aby se dobře rozdmýchalo. Můžete ho přidávat i do jogurtů. Nezapomeňte však vždy zapít ještě dalším sklenicí vody nebo jiné tekutiny. Pokud během užívání Psyllia pociťujete nějaké problémy, jednoduše snižte jeho příjem, pokud problémy nezmizí. Pak můžete příjem Psyllia postupně zvyšovat.
 
Dávkování a způsob přípravy: nejlépe ráno nalačno a večer před spaním 1 lžička do 0,25l vlažné vody a rychle vypít. Max. dávka 5 lžiček denně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře