Zraková prevence dětí

29. březen 2017 | 08.00 |

Máte v rodině oční vadu?

Jste si jisti, že je zrak Vašeho dítěte v pořádku?

Pokud není u dítěte do 6 let zraková vada včas odhalena, může způsobit po nástupu do školy potíže při čtení, psaní a v celkovém zrakovém vnímání.

Péče o zrak je skutečně nezbytná hned od narození. První vyšetření očí absolvují miminka ještě v porodnici jako samozřejmou součást péče, další preventivní prohlídky jsou pak doporučeny ve věku 4, 8, 12 a 18 měsíců, dále pak ve třech letech a pravidelně každé dva roky až do 17 let věku dítěte.

Máte možnost screeningového vyšetření zraku Vašeho dítěte v Očním centru. Měření je bezkontaktní, oči se nerozkapávají, dítě se dívá před sebe na panáčka, který se zobrazuje v přístroji.

binokulární měření– obě oči jsou měřeny současně
ne-invazivní měření – k změření není potřeba aplikovat oční kapky (cykloplegie)
bezkontaktní zaměření– dítě uvolněně sedí na klíně jednoho z rodičů a měření je prováděno ze vzdálenosti 1m
rychlost měření– měření trvá řádově vteřiny, v některých případech i méně než jednu vteřinu; výstupem jsou hodnoty refrakce ve sféře, cylindru a osy, rozměr zornic,

Pro děti je vyšetření zajímavou hrou, probíhá ve známém prostředí, děti se nebojí a výsledek měření je ihned zřejmý.

Očního lékaře je v každém případě třeba navštívit, kdykoli u dítěte pozorujete šilhání, nepřirozené sklonění hlavy, přivírání jednoho oka, časté mnutí očí, světloplachost, velmi rychlou únavu dítěte při práci nablízko, špatnou orientaci v prostoru apod.
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře