Navštivte MiniZOO

19. únor 2017 | 21.34 |

Navštivte miniZOO v Častolovicích

MiniZOO v Častolovicích se nachází v parku tohoto krásného zámku a pro veřejnost otevřeno celoročně. Proč si neudělat s dětmi hezký výlet? Paní hraběnka, majitelka zámku, miluje nejen květiny ale i zvířata, proto neustále rozšiřuje a vylepšuje svůj zámecký  zvěřinec.

Prvotní myšlenkou majitelky zámku bylo vytvoření tzv. "peting park," které jsou velmi oblíbeně v Americe a v Evropě. Je skvělé, když si děti mohou zvířata prohlédnout zblízka a pohladit si některá domácí i cizokrajná zvířátka.

V miniZOO v Častolovicích můžete obdivovat pštrosy, poníky, lamy, kozy, ovečky oslíky i prasátka.Ve voliérách uvidíte různé druhy papoušků a vzácných bažantů. Děti budou nadšené z volně pobíhajících perliček, zakrslých slepiček, holoubků a pyšnících se pávů. V častolovické miniZOO nechybí mezi dětmi volně hopsající tolik oblíbení mazlíčci – morčátka a zakrslí králíčci, kteří bydlí v roztomilých chaloupkách.

V průběhu zimních měsíců jsou některá zvířátka přemístěna na zimoviště.

Mini ZOO je otevřeno celoročně a zvířátka můžete i krmit, ale pouze granulkami, které si můžete zakoupit u vstupu do ZOO.

                          B.V.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře