První česká střední škola on-line škola

13. duben 2017 | 07.59 |

První česká on-line střední škola otevírá v září. Učit bude po Skype

V malé obci na Slovácku budou moci po internetu studovat hendikepovaní, sportovci, i děti diplomatů ze zahraničí. V září otevře první on-line veřejná střední škola v Česku, nakonec to povolil kraj i ministerstvo školství. Zájemci se mohou hlásit do května, zkoušky i maturita budou stejné jako na všech ostatních středních školách.

V pátek ve tři hodiny je v rozvrhu čeština. Student si zapne počítač, připojí se na Skype a s učitelem probírá knihu či pasáž v učebnici, kterou měl přečíst. Dosud tak mohli studovat jen žáci základních škol, od září se stejným způsobem mohou středoškoláci dostat k maturitě.

"V pondělí nám přišel písemný souhlas od ministerstva školství, to byl zásadní krok," raduje se ředitel mateřské, základní a nyní už i střední školy v obci Březová na Uherskohradišťsku Ludvík Zimčík. Vesnice, která má jen tisícovku obyvatel, se tak v Česku stane unikátem - vznikne tamprvní obecní střední škola v republice. Obvykle je zřizují kraje, obce mají jen mateřské a základní školy.

Škola v Březové otevře kombinovaný obor Lyceum, studenti si budou moci vybrat, zda se zapojí do humanitní či technické větve. K dispozici budou mít různé pracovní listy, zvukové i video materiály. A také učitele na Skypu, s kterými budou učivo pravidelně konzultovat. Za rok mají absolvovat 200 hodin konzultací. Do školy musí vždy jen na konci pololetí na přezkoušení.

Školu, kam nemusejí chodit, nejvíce potřebují různě hendikepovaní žáci, sportovci, kteří tráví většinu času mimo republiku, ale i děti diplomatů. "Zájem je už teď dvojnásobný. A hlásí se mi i středoškolští učitelé, kteří mají o novou a moderní formu výuky zájem," uvádí Zimčík. Pedagogové mají k dispozici jakousi virtuální třídu, kde mohou na virtuální tabuli žákům vysvětlovat třeba postupy řešení příkladů v matematice.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře