Cornwall - rodiště krále Artuše

13. duben 2017 | 08.37 |

Konec světa 20160707_134559[1] Konec světa

Cornwall, zcela odlišný svět od zbytku Anglie. Kraj, který se může pochlubit překrásnou krajinou a nejúchvatnějšími pobřežními lokalitami z celé země, které jsou poseté památkami po předcházejících obyvatelích a jejich královstvích. Je to země legend, rodiště krále Artuše a inspirací, které stály u zrodu knih jako např: Lorna Doone nebo Hospoda Jamajka.

Keltský Cornwall, je výjimečná oblast nedotčené přírody, tajemná vřesoviště, rybářské vesnice, rozervaná pobřeží a strhující výhledy.

Cornwall je proslulý svojí nádhernou přímořskou scenérií, dramatickým pobřežím a velmi mírným klimatem. Můžete si tam zaplavat v průzračně modrém moři, navštívit historická města i malebné rybářské vesničky. Pak si můžete odpočinout na malých romantických plážích, ochutnat mořské speciality a nezapomeňte ani na sport (cykloturistika, turistika nebo se naučte surfovat – Cornwall je tímto sportem vyhlášen).

Konec světa (Land´s End)

Land´s End je nejzápadnější cíp Cornwallu a celé Anglie. Můžete z něj, i pouhým okem, dohlédnout na souostroví Isle of Scily.Byli jsme s celou rodinou i na konci světa a byl to pro všechny fascinující zážitek.

Určitě vám doporučuji navštívitMinack Theatr je to skrytý poklad Cornwallu. Divadlo s otevřeným hledištěm i pódiem je postaveno na útesech s impozantním výhledem na moře. Ještě více zajímavé je to, že nebylo postaveno Římany, jak se mnozí domnívají, ale ženou s velkou vizí, odhodláním a silou, Rowenou Cade. Pokud budete mít čas dostat se tam na večerní hru, určitě to udělejte. Budete mít zážitek na celý život.

Cornwall Cornwall Cornwall Cornwell


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře