Turistický vláček

14. duben 2017 | 08.56 |

  Turistický vláčekTuristický hradecký vláček

Dopravní podnik města Hradce Králové, a.s. připravil opět i v letošním roce pro hradecké občany a návštěvníky města všech věkových kategorií projížďku netradičním dopravním prostředkem - turistickým hradeckým silničním vláčkem (THV), který vloni přepravil tři tisíce cestujících.

Provoz byl zahájen 15. dubna a bude denní mimo neděli a pondělí, pokud na tento den nepřipadá státní svátek. Tradičním nástupním i výstupním místem je parkoviště u Muzea východních Čech na Eliščině nábřeží.  V případě skupin do deseti osob není třeba vláček speciálně rezervovat. Skupiny s vyšším počtem osob vyžadují rezervaci.

Výletní vláček je významnou aktivitou pro propagaci DP, podporu cestovního ruchu města Hradce Králové a přispívá tak k jeho turistické image.

Pro dětské pasažéry či sběratele jsou opět připraveny k prodeji i ve dvou provedeních i oblíbené reklamní buttony – placky s vyobrazení vláčku, resp. samotné lokomotivy.

Vláček neslouží jen pro jízdy dětí s rodiči jako zpestření jejich rodinných výletů, ale i pro mateřské a základní školy, školní výlety či akce pro starší obyvatele, ale zájemce si může dohodnout předem i mimořádnou smluvní jízdu a pronajatý vyhlídkový vláček tak může vyrazit se svým řidičem i na samostatnou trasu a zajistit přepravu v rámci území města a dopravně přilehlých obcí na individuální akci – jako jsou firemní akce včetně doprovodného programu regionálních konferencí, kongresů či sympozií, na školení či soukromé oslavy – na slavnostní účely - třeba na svatby, narozeninové oslavy či párty  či jiné společenské rodinné oslavy, sraz třídy nebo stát se atrakci na dětské dny.

Vláček, smí přepravovat 12 sedících osob v každém ze tří ozvučených vagonků (je možnost jejich bočního zakrytí při zhoršeném počasí), všechny vagonky mají řízené nápravy a kopírují tedy lokomotivu, která má poháněné obě nápravy.  Nejvyšší povolená rychlost je 25 kilometrů v hodině.

Mít jen vizuální zážitky z cesty vláčku po zajímavých místech našeho krásného města by nebylo to pravé a proto je historie míst, kterými vláček projíždí, přiblížena i slovem průvodce. Společnost využila dostupnou techniku, odborníky na historii a na základě našich zkušeností vzniklo poutavé vyprávění, které rozšiřuje znalosti všech účastníků našich "vláčkojízd".

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře