Smoothie

21. duben 2017 | 13.50 |

Co je smoothie

Smoothie je mixovaný svěží nápoj, jehož základem je čerstvé ovoce, zelenina nebo jejich kombinace. Šťáva z čerstvě namixovaného ovoce bez přidaného cukru či konzervantů, kterou si můžete připravit sami doma, vám dodá kromě spousty energie i skvělý pocit, jelikož přesně víte, co pijete.  Díky tomuto čistě přírodnímu složení si získalo velkou popularitu například u veganů. Nelze popřít ani jeho příznivý vliv na zdraví díky zdroji vitaminů a dalších pro zdraví prospěšných látek.

SmoothieSmoothieVe Středomoří se tento vydatný drink konzumuje již několik století. Do doby, než byla vynalezena chladnička a mrazák, byla příprava smoothie závislá na sezónním ovoci a zelenině. Po vynalezení chladničky a mrazáku postupně získávalo na popularitě. Zejména v 60. letech 20. století, kdy se lidé začali více zajímat o zdravou výživu a zdravý způsob života, přišel jeho největší rozmach. Tehdy se ujal i samotný název, který vznikl ze slova "smooth", což znamená jemný.

Tímto vydatným nápojem můžete nastartovat svůj den, získáte díky němu spoustu energie. Stejně tak se nabízí i jako možnost tekuté svačinky. Díky množství vitamínů a cukrů si jej můžete dát roovněž jako alternativní nápoj před větší fyzickou zátěží.

Den vám pomůže´nastartovat ranní smoothiez jahod, banánů a dvou druhů džusů. Ještě vydatnější snídani získáte po přidání mléka a ovesných vloček, vytvoříte tímjahodové smoothie s ovesnými vločkami. A na závěr jsme si pro vás připravili trochu exotiky v podoběkiwimangového smoothie s kapkou jogurtu.

Tak dobrou zdravou chutˇ!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře