Brighton

21. duben 2017 | 17.43 |

Brighton  Brighton - módní, nekonvenční a pár minut od Londýna. Populární přímořské letovisko s mnoha hotely, restauracemi a zábavními centry.

Město Brighton, které se nachází na jižním pobřeží Anglie, bývá označováno jako "přímořský Londýn". Ovšem nesmí se mu upřít jeho osobitý, nezaměnitelný ráz. Kosmopolitní atmosféra, vynikající jídlo, divoké taneční kluby, příjemné kavárenské prostředí a hlavně okouzlující pláže, to vše nabízí.

Brighton není jen moře, nebo jen město, ale dohromady jsou zárukou nekonečné zábavy. Brighton a Hove jsou módní, nekonvenční, plné osobitého stylu a mají vše, co byste mohli od dovolené v Británii očekávat - královské paláce, elegantní regentská architektura, muzea, pohodové lenošení na pláži a skvělé možnosti k nakupování.

Nenechte si ujít Královský pavilón, který byl sídlem krále Jiřího IV. a který je dnes pravděpodobně nejexotičtějším a nejvýstřednějším královským palácem v Evropě. Projděte se po viktoriánském molu Pier a podél pláže lemované stylovými bary a kavárnami, které se perou o místo se surfařskými prodejnami, obrovskými sochami, pouličními hudebníky, stánky s čerstvými rybami a uměleckými ateliéry.

Brighton je opravdovým rájem pro ty, kteří rádi nakupují. Vydejte se do labyrintu spletitých uliček a ukrytých náměstí v Brighton Lanes, které pocházejí až ze 17. století. Změť propletených uliček v severní North Lane je výborným místem, pokud zatoužíte po trošce retro stylu, klasiky nebo kýče. A ti, kteří chtějí ušetřit, si zamilují víkendové trhy a firemní výprodeje v obchodech nacházejících se v přístavu Brighton Marina.

Rozmanitost, kterou Brighton nabízí, se odráží i ve výběru restaurací. Ve více než 400 restaurací můžete vyzkoušet kuchyni z celého světa. Podél pobřeží, mezi dvěma slavnými moly, se nachází několik restaurací a kaváren, které jsou skvělým místem, kde můžete sedět a pozorovat lidi. Bezpochyby zjistíte, že výběr co se týče jídla je v Brightonu skutečně bohatý, ale určitě si nezapomeňte dát výbornou smaženou rybu s hranolkami, tedy fish and chips!

 Úžasný Brighton nás natolik okouzlil, že je to místo našich pravidelných návratů...

Brighton Brighton

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře