Monteresso al Mare

8. květen 2017 | 09.44 |

Nejkrásnější pláž v Itálii

Monterosso al Mare se nachází v centru malého přírodního zálivu, který je chráněn malým umělým útesem na východ od Punta Mesco v Riviera La Spezia. To je nejzápadnější z Cinque Terre. V západní části původní vsi, za kopcem kapucínů, to je obec Fegina. Relativně moderní turistické letovisko  Místní vlakové nádraží se nachází ve Fegině.

Město je rozděleno do dvou odlišných částí: staré město a nové město. Tyto dvě oblasti jsou rozděleny tunelem, který zajišťuje, aby bylo více chodců a málo vozů ve městě. Rozsáhlé písečné pláže jsou v oblasti Cinque Terre. Monterosso je malé město zaplavené turisty především v letních měsících.

 V minulosti se dalo do městečka dojet pouze lodí – neměla žádnou komunikaci například pro auta nebo autobusy.Pokud tedy chcete strávit dovolenou na krásném a klidném místě v Itálii, je městečko Monterosso al Mare tou správnou volbou. Městečko má krásnou přírodu, všude je čisto, klid a hlavně ničím nerušené pláže.Monterosso al Mare La Spezia je tedy přeborník mezi plážemi a pokud hledáte v Itálii tu nejkrásnější pláž, rozhodně je jedna z nich ta, která je v tomto městečku. Dokonalá čistota, mírný vstup do moře a celkově se jedná o klidnou část Itálie, kde si svoji dovolenou rozhodně užijete. Ale dávejte si pozor, do jaké poštovní schránky vhodíte pohlednici z tohoto kouzelného místa. Proč? Protože my jsme dlouho hledali poštovní schránku a na nádraží Fegina jsme KONEČNĚ nějakou objevili. Vypadala jako skvělý historický kousek, ale pohledy ještě ani po dvou letech nepřišly...

MonteressoMonteresso Manteressoo Al Mare

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře