Elba - Napoleonův ostrov

1. květen 2017 | 09.49 |

"Napoleonův” ostrov Elba je rájem pro milovníky krásné přírody, italské pohostinnosti, objevování historických památek, panoramatických výhledů, koupání v křišťálově čistém moři i sportovního vyžití. Leží v Toskánském souostroví jen 11 km od pevninského města Piombino, má tvar podivné ryby, a ač jeho délka pouhých 27 km a šířka 18 km, je ostrov Elba třetím největším ostrovem Itálie.Elba Elba

Elba je plná panoramatických vyhlídek – těch od moře i těch z výšky. Úžasný výhled se nabízí například z letité lanovky, jedoucí na nejvyšší horu ostrova  Monte Capanne, vysoké 1018 metrů. Je odsud rozhled na zelené a převážně kopcovité vnitrozemí ostrova, na města a městečka rozesetá zejména podél jeho pobřeží a samozřejmě na širé moře.

Nejvyhlášenějším obyvatelem ostrova byl bezpochyby Napoleon Bonaparte, francouzský císař, který do nuceného exilu na Elbu přišel v květnu 1814.Na Elbě ve městě Portoferraio je možné navštívit jednu z jeho rezidencí – Palazzina dei Mulini. Toto reprezentativní Napoleonovo sídlo sloužilo zejména potřebám veřejného života. Soukromý život císaře se odehrával především v jeho letní rezidenci, známé jako Villa di San Martino či Villa Napoleone. Ta se nachází na svahu zalesněného kopce Monte San Martino.Z Elby lze dohlédnout na okolní ostrovy Toskánského souostroví. K nejznámějším patří ostrovy Giglio, Capraia, Pianosa či Montecristo, který se stal dějištěm Dumasova románu Hrabě Monte-Christo.

Dovolenou na Elbě jsme prožili neplánovaně. Původní cíl cesty byl pobyt u moře v Toskánsku. Bohužel (bohudík) nám slečna v jedné cestovní agentuře "ZAPOMNĚLA" námi vybraném  letovisku pobyt zabukovat.... Zjistili jsme to týden před odjezdem. Naštěstí nám vrátili peníze, které jsme obratem investovali do dovolené na Elbě, kterou jsme si výborně užili. Zbytečně jsme platili vysokou částku za trajekt. Dnes už víme, že nemusíme dopravu na ostrov předem draze bukovat. V přístavu Piombino si lístek prostě koupíte, jen trpělivě vyčkejte v koloně aut, které směřují do trajektu. Ve všední den je to rychlejší, velký nápor je o víkendu, protože se na úžasné koupání sjíždí spousta Italů z pevniny.Prožít dovolenou na Elbě stojí za to!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře