Echinacea - třapatka nachová

14. květen 2017 | 10.54 |

Třapatka nachováje vytrvalá až 1 metr vysoká bylina. Lodyhu má přímou a drsnatě chlupatou. Řapíkaté listy jsou kopinatě vejčité, drsnatě chlupaté a na okraji pilovité. Jednotlivé květní úbory jsou na koncích lodyh. Jsou složeny z jazykových, nachových květů okrajových a z trubkovitých hnědých květů umístěných na květním lůžku. Střední květy jsou pichlavé, z čehož je odvozeno rodové jméno rostliny. Jde o řecké "echinos", což znamená ježek.

 Svůj název dostala tato rostlinka oprávněně. Jelikož se podobá pichlavému ježkovi, její název se odvodil z řeckého echinos – ježek. Může nás doprovázet na cestě k vyléčení, když máme oslabenou imunitu.O tom, jak je echinacea léčivá, svědčí i postup německého homeopata Meyera, který ji koncem 19. století zařadil mezi léčivé poklady USA. To už byla velká věc. Znamenalo to, že ji měl důkladně prozkoumanou a důvěřoval jejím účinkům. Z USA se echinace rychle dostala i do Evropy, kde úspěšně pokračovala v léčbě.

Echinacea a její léčivé účinky

V klasickém, přírodním léčitelství má Echinacea široké uplatnění. Především se z ní připravují čaje podporující lidský imunitní systém. Kromě čaje si můžete připravit a používat šťávu z tohoto květu. Pro úspěšně zbavení se nachlazení, užívejte každý den po dvacet kapek šťávy z této rostlinky a účinky by se měly projevit do dvou, tří dnů od zahájení užívání šťávy z Echinacei.
Prevence před nachlazením, zlepšením imunity ať už přímo léčba při chřipce a nachlazení, jsou však jen zlomkem využití této vzácné rostliny. Kromě toho, se prokázaly i její pozitivní účinky v boji proti infekcím a zánětům.Zázračná rostlina echinacea je častým pomocníkem i při infekcích různého druhu; hlavně při opakovaných a častých infekcích (v důsledku slabého imunitního systému), při plísních na nohou, při zánětech ústní dutiny (například častý zánět dásní) či zánětech očních spojivek. Účinným bojovníkem je echinacea i proti oparu na rtech, hemoroidům či ekzémů či lehkých popálenin. Pokud vás občas trápí vyrážka, potřete si ji šťávou z Echinacei a váš problém se jakoby zázrakem vyřeší.

Echinacea Echinacea Echinacea

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře