Waršava

21. květen 2017 | 11.57 |

Waršava Waršava

 V Evropě máme spoustu úžasných měst, která jsou turisty vyhledávaná a hojně navštěvovaná .Polská Waršava mezi ně také rozhodně patří! 

Warszawa to je hlavní město Polska, město kontrastů a změn. Vzhledem k tomu, že bylo město za ll.svět.války intenzivně bombardováno, zůstalo zde jen nepatrný zlomek historických památek. Varšavské Staré město bylo věrně zrekonstruováno dle Canaletových obrazů a bylo zařazeno do seznamu UNESCO.
Ilawa -Mazurská jezera. Možná by vás ani nenapadlo, že Polsko je světovým místem ve školení kapitánů a lodivodů. Praktický výcvik se odehrává na malém jezeře u města Ilawa. Na zmenšených modelech lodí se námořníci učí kormidlovat v kanálech, kotvit u mola nebo u ropné plošiny. Podobná výcviková centra jsou jen tři na světě. Polsko usiluje o to, aby Mazurská jezera byla zařazena na seznam UNESCO.
Malbork - hrad řádu německých rytířů na seznamu světového dědictví UNESCO. Opevněný klášter ze 13. století, byl sídlem velmistra řádu, který se sem přestěhoval z Benátek. Jedná se o jedinečný příklad středověkého hradu postaveného z cihel. Hrad byl několikrát zrekonstruován, naposled po zničení ve ll. svět.válce, podle podrobné dokumentace pořízené při předešlé restauraci. Uvnitř hradu návštěvníky mimo jiné čeká jantarové muzeum a muzeum zbroje.

Waršava je nádherná a díky nově vybudovaným dálnicím je skvělé i cestování po Polsku. Nás Waršava okouzlila, je to město, na které se nezapomíná...

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře