Chaluha bublinatá

26. květen 2017 | 18.26 |

 Vyskytuje se v oblasti příboje na pobřeží Severního a Baltického moře. Při odlivu leží ochable a dostáváčerné zbarvení. Při přílivu se vrací zase do žlutohněda.Typické vzduchové bubliny propůjčují rostlině energii rostlině ve vodě. Chaluha bublinatá dorůstá do délky jednoho metru.

V lidovém léčitelství je chaluha bublinatá doporučována jako odtučňovací složka v čajových směsích. Dále bývá doporučována jako doplněk léčby při zánětech kloubů a revmatismu a mimo jiné přispívá i ke snížení hladiny lipidů a cholesterolu v krvi. Některé zdroje rovněž uvádějí, že užívání chaluhy může podporovat růst vlasů, ale toto je ve stádiu ověřování. V době těhotenství a kojení není použití chaluhy jako doplňku léčby doporučováno. Dále bylo zaznamenáno, že může zhoršovat akné.

Chaluha bublinatá je mořská řasa, která obsahuje velké množství jódu. Štítná žláza je na jódu existenčně závislá. Funkci tohoto orgánu bychom neměli podceňovat, protože reguluje celkový metabolický obrat v našem těle. Chaluha bublinatá se neužívá jen pro doplnění jódu, ale i jako bylina, která podporuje hubnutí.

    Chaluha   Chaluha

Chaluha bublinatá obsahuje také algináty, což jsou polysacharidy vyskytující se v mořských řasách. Mají schopnost vázat na sebe vodu a výborný čistící efekt. Obojího se využívá ve zdravotnictví na hojení ran. Algináty možná znáte z potravinářství, kde se z nich například vyrábí ovocné želé. Právě tato schopnost alginátu může mít i pozitivní vliv na klouby a při léčbě jejich zánětů.

.


Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře