Na dovolenou na ostrov SYLT

27. květen 2017 | 12.52 |

Já bych moc ráda jela na dovolenou do Německa na ostrov Sylt - na krásný ostrov, který najdete u Severního moře blízko hranice s Dánskem.

Starobylý ostrov Sylt leží jižně od dánské hranice a táhne se na délku něco přes 30 km od severu k jihu, takže je už dávno předmětem zájmu mnoha turistů z různých zemí. Nejvhodnější doba k návštěvě začíná v květnu, když se oteplí, protože hlavní atrakcí ostrova je téměř 40 km dlouhé písečné pobřeží.  

Sylt je nejsevernější, čtvrtý největší ostrov Německa s rozlohou bezmála 100 kilometrů čtverečních. Patří ke spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko, je součástí Fríských ostrovů a s pevninou je spojen Hindenburgovou hrází. V současné době patří tento ostrov k velice populárním turistickým destinacím. Je tomu tak nejen kvůli specifickému podnebí, ale i osobité krajině, kterou tvoří písečné duny a nekonečně dlouhé čisťounké pláže. Nejvyšším bodem ostrova je tzv. Uwe Dünne, vysoká 52 metrů nad mořem a největším městem je Westerland s téměř 10 000 obyvateli. Celkově má Sylt zhruba 20 000 obyvatel. Toto číslo ovšem obsahuje i obyvatele, jenž jsou pouze majiteli nemovitostí a po většinu roku se zdržují na pevnině.

Za zmínku stojí, že geograficky leží severoněmecký ostrov zhruba ve stejné zeměpisné šířce jako Omsk (na Sibiři) nebo jižní cíp Aljašky. Počasí je zde však poměrně příznivé, s průměrnou letní teplotou 17°C. Zajímavé je, že tento ostrov má o 180 hodin více slunečných dnů než je průměr Německa.
Rekreační domy na ostrově Sylt si rezervují také zvídaví cestovatelé.

Na ostrově nechybí ani maják, který bodem pro všechny námořníky a tvoří idilický objekt pro vytvoření krásných fotografií. 

Přímo ideální je dovolená na Syltu pro turisty, kteří se s oblibou věnují vodním sportům, například windsurfingu, což je i velkým lákadlem pro mého muže. Západní část tohoto krásného ostrova tvoří rozsáhlá bílá pláž.... I když je letos cílem naší dovolené Holandsko, ráda bych kouzelný a romantický Sylt moc ráda navštívila...

Ostrov Sylt Ostrov Sylt Ostrov Sylt Ostrov Sylt

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře