Lotyšsko

31. květen 2017 | 20.57 |

Lotyšsko patří spolu s Litvou a Estonskem do soustátí, jež se souhrnně nazývá Pobaltí nebo Pobaltské republiky. Lotyšsko má bohatou a spletitou historii. Malý národ na neklidném Baltu to nikdy neměl lehké, přesto dokázal přežít a prosperovat. Historie Lotyšska sahá mnoho století před náš letopočet, kdy tuto část Evropy osídlily indoevropské kmeny Baltů. Nehostinný a neúrodný kraj a drsné životní podmínky zformovaly z původního obyvatelstva lid nepoddajný, divoký a tvrdý vůči sobě i svým sousedům.

Na území dnešního Lotyšska začala vyrůstat výstavná, tehdy moderní města jako Jelgava, Mitava, Libava a další. Svůj rozhodující vliv stále držela rodová německá baltská šlechta.

My jsme se  vypravili do Lotyšska při putování po pobřeží milovaného Baltu... Cestu jsme zakončili v oblíbeném letovisku Jürmala.

Letovisko Jūrmala – Největší letovisko na Baltu

Asi 15 kilometrů od hlavního lotyšského města se nachází největší letovisko Pobaltí, jmenuje se Jūrmala, což v lotyštině znamená "pobřeží". V době carského Ruska byla tato 20 kilometrů dlouhá písečná pláž oblíbeným letoviskem carské rodiny.

Pobřeží Jūrmaly je lemováno borovicemi a dřevěnými vilami ve venkovském stylu odkazujícím na blízký vztah Lotyšů k přírodě. 

Jürmala v Lotyšsku  Jürmala v Lotyšsku

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře