Není jméno jako jméno

20. únor 2017 | 07.30 |

                       Není jméno jako jméno, aneb, chybička se vloudila...

Nikdy mě nenapadlo, že jméno může být důvodem až ke vzniku komické situace z následujícího příběhu. Opravdu se mi to stalo ještě dávno před "sametovou revolucí". V době, kdy nebyly mobily a když byl někdo majitelem pevné linky, měl skutečně štěstí. Způsob, jak sdělit aktuální a důležitou zprávu někomu blízkému, to byl vskutku někdy oříšek. A tady začíná můj příběh.

  Datum školní besídky našich dětí se změnil a já jsem tuhle skutečnost potřebovala sdělit manželovi. Můj manžel Jára se zrovna vracel ze služební cesty a já jsem marně přemýšlela, jak mu dát vědět, aby mě i s dětma autem vyzvedl u školy.

  Najednou jsem v klubku dětí před budovou zahlédla Jarouška od sousedů. Běžela jsem za ním a zeptala jsem se, jestli by mému manželovi, panu Procházkovi, předal vzkaz. Pokýval hlavou a tak jsem napsala dopis v tomhle znění: "Járo, až přijdeš domů, dej si sprchu a přijed´ pro nás v okolo páté ke škole. Potom pojedeme všichni ještě do Pardubic." Dopis jsem předala malému Jardovi s dobrým pocitem, jak jsem si hezky poradila...

  Besídka skončila a já jsem s dětmi vyšla před školu. Jaké bylo mé překvapení, když u našeho auta stál můj manžel a vedle něj i JAROUŠEK!!! Cestou po chodníku k nim mi to "docvaklo..."

   Kde se chybička vloudila? To mi vyprávěl náš soused, Jardův táta: "Náš Jára přišel domů a strčil mi do ruky lístek, že neví, co s tím. Tak jsem si přečetl celý obsah dopisu a zavolal manželku." "To je divný," říkala," když lístek četla, "že by chtěli Procházkovi, aby jim Jára pohlídal v Pardubicích kluky? A proč si má dát sprchu? Aby se za něj nemuseli stydět? To je celý nějaký divný!" Dál ve svém vyprávění pokračoval opět soused: " Až byl Jára oblečenej, tak mně napadlo, jestli dopis nebyl pro tvého muže, když jsi to posílala ty. Tak jsme šli za Jardou a konec už znáš......"

Pokud byste měli pocit, že jste tenhle příběh už někde slyšeli, tak jedině z doslechu. Protože Jarouškův táta říkal, že tuhle příhodu vypráví vždycky ve společnosti přátel a že má zaručený úspěch...

                                                                                               B. V.

  

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře