Makarská riviéra

18. červen 2017 | 08.36 |

 Každý kdo jezdí k moři do Chorvatska, má určitě své oblíbené místo. Moje rodina se pravidelně vrací do kouzelné Podgory na Makarské riviéře.

Makarská riviéra je jednou z nejkrásnějších, nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších oblastí celého Chorvatska. Makarská (jak je často název Makarská riviéra zkracován) se rozprostírá při úpatí pohoří Biokovo a táhne se od letoviska Brela na severu až po Gradac na jihu. Celá riviéra měří na délku více jak 60 kilometrů.

Většina obcí vznikala v dřívějších dobách na úpatí pohoří Biokovo. Až následně se obce přesunuly k pobřeží Jadranského moře. Většina starších obcí je jen zřídka obydlena. Veškerý život domorodců se přesunul do nových letovisek. Mezi nejznámější letoviska Makarské riviéry patří Brela, Baška Voda, Promajna, Bratuš, Krvavica, Makarska, Tučepi, Podgora, Drašnice, Igrane, Živogošče, Drvenik, Podaca, Brist nebo Gradac.

Dnes je Makarská riviéra synonimem kvalitní dovolené dostupné téměr pro každého. V posledních desetiletích zde vyrostlo mnoho nových hotelů a hotelových komplexů té nejvyšší kvality. Mimo to zde vyrostly desítky penzionů, kempů a stovky apartmánových vil s tisíci apartmány k pronájmu.

Centrem celé Makarské riviéry je stejnojmené město Makarska. Makarska je zároveň považována za turistické centrum celé oblasti Střední Dalmácie. Město se rozprostírá mezi mysem Osejeva a poloostrovem Sv. Petra. Makarska nabízí nejmodernější hotely, nádherné oblázkové pláže, borovicové lesy, romantickou přímořskou promenádu, historické centrum ...

Chorvatsko Chorvatsko

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře