Služba na pohotovosti

20. únor 2017 | 07.35 |

              Služba na pohotovosti

Je spousta zaměstnání, kde se setkáváme s neuvěřitelnými až komickými příhodami, který každodenní život s sebou přináší. Jedním z takových oborů je i zdravotnictví a s tím spojená  služba na pohotovosti. Díky škole v přírodě v Orlických horách, jsem měla možnost osobně poznat charismatickou zdravotní sestřičku Jiřinku. Tato výrazná osůbka s havraními vlasy, s dlouholetou praxí na hradecké pohotovosti a především s  obrovským vypravěčským darem se stala mojí inspirací k mému příběhu.

   "Sestříííííí, sestřííííííííí! Holky jak já tohle volání nesnáším a hlavně když moc spěchám!" Prohlásila Jiřinka u večerní kávy a pokračovala: "Víte, mě dost lidí v Hradci zná ze střediska, kde hlavně sloužím na pohotovosti a  když mě uvidí mimo ordinaci, třeba na ulici, myslí si, že budu okamžitě řešit jejich problémy. No tak třeba, jedu na kole a zaslechnu jak za mnou někdo vytrvale volá: "Sestřííííííííí, sestříííííííííí!!!" Ohlédnu se a zahlédnu, jak na mě mává popelář od kukavozu. "Co chcete," zeptala jsem se ho arogantně a on mi povídá:"Sestři, já mám asi tasemnici....!" "Prosím vás, jak jste na to přišel? Milej pane, já nemám na hlouposti náladu ani čas. Víte co, pane, přijdťe zítra k nám na středisko, vezmeme vzorek a uvidíme, tady na ulici vám skutečně nijak nepomůžu!" Odbyla jsem jej, ale ten chlap mě úplně odzbrojil svojí odpovědí: "Já nikam chodit nemusím, já vám můžu dát vzorek třeba hned!" Vykulila jsem na něj oči a ptám se: "Prosím vás, jak to myslíte?" Holky, neuvěříte, místo odpovědi si začal třást nohavicí, dokud mu na silnici nevypadl nevábný dílek... "Tak to zabalte do kapesníku a zítra s tím přijdˇte za doktorem," řekla jsem mu, sedla na kolo jela od něj co nejdál!

  "Fuj, to snad není Jiřinko ani možný, ty máš holka žaludek!" Řekla jsem celá zkoprnělá. "No ale někdy se holky při mé práci docela pobavíte, ale je to spíš černý humor! S těmito slovy začala vyprávět druhý příběh. "Sloužili jsme s doktorem noční pohotovost a zazvonil telefon." Zvedla jsem sluchátko, ve kterém se ozvalo: "Prosím, přijedˇte co nejrychleji do Kuklen!" Volal rozčileně mužský hlas. "Co se stalo?" Zjištˇovala jsem okolnosti pro výjezd sanitky. "My přesně nevíme, kamarádka šla na suchý záchod na zahradě a strašně naříká, nechce nikomu z nás otevřít!" Popisoval vzniklou situaci vzrušeně mužský hlas. Sedli jsme s doktorem do sanity a hurá do Kuklen.

  "Jiřinko, prosím tě, co se té ženské stalo?" Ptaly jsme se dychtivě  netrpělivě čekaly na odpovědˇ.

" Holky, přijeli jsme do vilkové čtvrti, kde na zahradě jednoho domu probíhala velká oslava. Ihned nás vedli na konec zahrady ke kadibudce odkud se ozýval nářek. Víte, že jsem do té doby ani netušila, že by měl v Hradci ještě někdo suchý záchod?"  

  "Nenapínej nás, tak co se stalo?" Celé nedočkavé jsme chtěly slyšet rozuzlení. "No prostě opilá ženská, vlezla do kadibudky, vůbec se nekoukla kam si sedá.... A bohužel dosedla celou váhou na poklop, který měl pro lepší manipulaci nahoře kovový háček od ramínka na šaty!"

  "Auuuuuu, to snad ne!!!!" Vyhrkla jsem celá šokovaná a představovala jsem si šílenou situaci té neštˇastnice. "A co jste s ní udělali?" Zajímalo nás a Jiřinka zcela pragmaticky odpověděla: "No co asi? Zabalili jsem dámu i s poklopem na zadku do prostěradla a odvezli ji na chirurgii....."

                                      B.V.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře