Elektromobilem po Safari

16. červenec 2017 | 22.42 |

 Projekt snad v blízké budoucnosti plně elektromobilního safari spustila Zoo Dvůr Králové. Zahrada od pátku představuje jediný evropský zoopark, kde jsou kromě běžných vozidel dostupné i elektromobily, návštěvníkům jsou k zapůjčení zdarma.Jízda elektromobilem po safari představuje zcela jiný požitek než klasickým autem. Návštěvníky neruší zvuk motoru a řidiči, pokud zrovna nemají automat, nemusejí mít neustále ruku na řadicí páce. Roli ale především hraje šetrnost k životnímu prostředí a zvířatům ve volném výběhu afrického safari.

Návštěvníci královédvorské zoologické zahrady budou mít od 18. července do 30. září 2017 možnost zapůjčit si v zoo elektromobil Nissan Leaf a projet s ním safari. Navíc, ti kteří dorazí ve svém vlastním elektroautě, se mohou do safari během hlavní sezony vydat za polovinu.

Projekt poběží další čtyři roky

Zahrada nezaplatí za čtyřletou zápůjčku dvojice celosvětově nejprodávanějších elektromobilů, jichž se doposud prodalo okolo 270 000, ani korunu.

 Po příjezdu do zoo je možné rezervovat si elektromobil na recepci Safari Kempu, která se nachází v sousedství centrálního parkoviště.Na recepci se dozvíte volné časy a zvolíte takový, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Ve smluvený čas si půjdete elektromobil vyzvednout, pracovník zoo vás krátce zaškolí, jak e-vozidlo ovládat. Na celou projížďku po safari máte 50 minut. Poté je nutné vozidlo vrátit zpět k recepci Safari Kempu, kde odevzdáte klíčky a můžete se vrátit do zoo.

Zapůjčení vozidla je zdarma, vjezd do safari je zpoplatněn dle platného ceníku

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře