Exot

22. únor 2017 | 07.18 |

Exot

Nejlepší příběhy píše sám život, setkáním se zajímavými lidmi i jedinci, na které se prostě nedá zapomenout.

   Pan Pavlík byl rozhodně Exot a pro svoji podivínskou povahu se velmi často stával terčem "kanadských" žertíků. Představte si, že mu jednou kolegové ušpinili sluchátko telefonu černou razítkovou barvou a ze sousední místnosti mu zatelefonovali. Nic netušící Pavlík popadl sluchátko, na jehož konci se ozýval šeptající hlas: "Máš jít k šéfovi,hned!"

"Cože mám?" Křičel do sluchátka Pavlík a přendával si jej střídavě na levé a pravé ucho. Na hlasitý pokyn, "jdi hned za šéfem," spěchal za majitelem firmy s umouněným obličejem. Bez pozdravu vběhl do místnosti a na nic netušícího ředitele vyhrkl: "Už jsem tady, co potřebujete......?"

  Jednou v létě, znavený horkem, usnul pan Pavlík v kanceláři na svém pracovním stole. "To už je půl sedmé?" Divil se, když se probudil a pohlédl na hodinky, které právě na displei ukazovaly 6:30. "To bude zase doma dusno, že přijedu pozdě," pomyslel si a rychle spěchal k autu. Znáte to, v létě bývá stejné světlo o půl sedmé ráno i večer.... "Ty dnes nejdeš do práce?" Uslyšel pan Pavlík za sebou. Otočil se a zahlédl udivené kolegy. "Co blbnete, chlapi, vždytˇ já jedu teprve domů!"

    Netrvalo ani půl hodiny a pod okny firmy se ozvalo skřípění brzd a vzápětí vrazil pan Pavlík do dveří. Ze saka mu ještě vykukoval límeček od pyžama a sotva popadajíc dech na ně křičel. " Vy magoři, to jste mi nemohli říct, že už je ráno?" Žádné odpovědi se už ale nedočkal, protože se celou místností rozléhal hlasitý smích škodolibých kolegů.....

                                           

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře