...ach ta naše Máňa!

22. únor 2017 | 07.36 |

... aneb babička Máňa opět v akci

Jednoho dne se vraceli moji známí domů... z práce. Už při vstupu do chodby panelového domu zbystřili, nebo je do nosu uhodil nezvyklý zápach. "Fuj",řekla paní Hermanová svému manželovi. "No to snad není pravda, to se může stát jen v tomhle baráku", láteřil. "Že by někdo na chodbu vyhodil poděláné plíny?" pokračoval ještě ve výtahu. "Viď, to je příšerný", přitakávala mu žena a otevřela dveře od výtahu. A ejhle, příčina zápachu stála u jejich bytu...

"Maminko, co vám stalo?" zeptala se paní Hermanová zděšeně. "To snad nemyslíte vážně, proč jste nešla včas na záchod?"Lamentovala snacha, strkajíc tchýni za dveře bytu. "Když ono to přišlo jako blesk z čistého nebe..."snažila se omlouvat  Máňa a bez dalších komentářů rychle zmizela v koupelně.


"Raději zavolám pohotovost",prohlásil s obavou v hlase pan Herman. Po delším dohadování s dispečerem záchranky konečně přijela paní doktorka. Babičku Máňu důkladně prohlédla a prohlásila: "Situace je vážná, ale ne kritická"a s těmito slovy pokračovala: " Tyhle prášky budete brát třikrát denně jednu tabletku " a s úsměvem na rtech opustila byt.

Jenže, to neznáte Máňu. Ještě ani nepřijel výtah do přízemí a už jí to v její šedivé hlavince šrotovalo: "Proč já budu myslet na to, že si mám vzít ráno, v poledne a večer nějaký prášky, když si je můžu vzít všechny najednou?"

Nikoho jistě nepřekvapí, že naštvaní manželé Hermanovi skončili druhý den s Máňou, trpící velkými bolestmi břicha, opět na pohotovosti. "Paní, tady máte kapky, ale to vám povídám, jsou velmi silné, musíte dodržet přesné dávkování", zdůraznil mladý pan doktor a pokračoval: "Budete si dávat pět kapek denně – ráno, v poledne a večer."Ještě se na babičku usmál a zavřel se v ordinaci.

Po návratu domů si Máňa řekla: "Proč já mám myslet na to, že si mám nakapat pět kapek třikrát denně........."


Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře