Přírodní a Bio kosmetika

23. únor 2017 | 08.39 |
› 

Přírodní a BIO kosmetika

Do našeho podvědomí stále více vstupuje zdravý životní styl s odkazem k návratu k přírodě. Snažíme se omezovat množství syntetických látek, které nás obklopují, hledáme jejich přirozené alternativy.

  Na tuto skutečnost reaguje i kosmetický svět a současným trendem se stává přírodní a BIO kosmetika, omezující množství chemických látek, které se do našeho organizmu dostávají skrz kůži. Jaký je rozdíl mezi přírodní a Bio kosmetikou?

Přírodní kosmetika výrazně redukuje množství syntetických látek.

BIO kosmetika, nebo také organická kosmetika, takové látky vylučuje, nahrazuje je přírodními složkami. To dokazují některé certifikáty.

O co jde, když se řekne BIO kosmetika?

Slovo BIO pochází z Řecka a znamená život, odkazuje nás na soulad s přírodou, a právě v tomto duchu se nese výroba všech BIO produktů. Základem je ekologické zemědělství s kladným přístupem k přírodě, rostlinám, zvířatům a půdě. Ekologicky vypěstované rostliny a plodiny, nasbírané ve volné přírodě jsou zpracovány a kontrolovány, aby se neobjevily umělé látky. Pro BIO kosmetiku je tabu jakékoliv testování na zvířatech, nejsou testy zadávány žádným firmám.

Jaké jsou výhody BIO kosmetiky ?

Bio kosmetika má blahodárný vliv na lidskou pokožku a nezatěžuje životní prostředí. Díky kvalitním rostlinným složkám obsahuje velké množství vitamínů, antioxidantů, hydratačních látek, které dokáží stimulovat naší pokožku a všechny naše funkce.

Jak BIO kosmetiku poznáme ?

Spolehlivým ukazatelem toho, do jaké míry je produkt přírodní, je jeho složení. Dále potvrzení v podobě certifikátu. Certifikace je udělována nezávislými organizacemi po splnění všech kritérií.

Certifikát BIDH je kontrolovaná kosmetika, udělovaná německým institutem Ecocontrol.

Najdete jej u značek Lavera, Purity, Vision a Weleda. Samozřejmě se setkáváme s certifikací u dalších značek.

Při výběru kosmetiky v podobě Vánočního dárku máte možnost potěšit své blízké právě kvalitní BIO kosmetikou.

                                                        B.V.

  

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře