Po polském pobřeží

1. březen 2017 | 10.20 |

Po polském pobřeží Baltického moře

Polské pobřeží Baltu je pro většinu Čechů jedna velká neznámá. Cestování po nových dálnicích je velmi pohodlné a na rozdíl od českých silnic je skvělým zážitkem. Najít ubytování po celém pobřeží v blízkosti moře je velmi snadné a každý si zde najde to "své" bydlení. Všude na domech naleznete nabídku ubytování od Štětína, přes Kolobřeh(Kolobrzeg) až po Gdaňsk. Přímořské město Kolobřeh návštěvníky osloví cihlovými historickými budovami  a mile překvapí blízkostí písečné pláže nedaleko centra města. Od rána návštěvníky lákají v přístavu různé výletní lodě, na kterých můžete vyplout na moře. Vybrali jsme si menší lodˇ se jménem Milenka a po celou plavbu jsme poslouchali francouzské šansony a užívali jsme si houpání na vlnách pod zářivým sluncem. Druhou plavbu na Baltickém moři jsme absolvovali na autentické lodi "Wikingů" byl to rovněž skvělý zážitek! V typických rohatých helmách jsme se skutečně dobře bavili.

   Není to jen fascinující živelné moře, nejsou to jen divoké pláže s běloučkým a jemňoučkým pískem, které mám ráda, ale všudypřítomná pohoda. Plné restaurace lidí, vychutnávající skvělé jídlo z bohaté nabídky všelijakých specialit i pro náročné jedlíky. Ano, na polském pobřeží si každý může dopřát posezení u výborného jídla, dopřát svým dětem různé všudypřítomné atrakce, koupit něco na památku. Ano, polské rodiny si dovolenou u moře skutečně užívají, protože ceny odpovídají finančním možnostem běžné polské rodiny. A co je zajímavé a nelze přehlédnout? Všude potkáváte tradiční ÚPLNÉ rodiny, kde je s dětmi na dovolené  máma a táta.

    Divoké písečné pláže Baltu mě natolik oslovily, že jsme je s rodinou projeli od německé Rujány, přes Polsko,  až do Estonska.

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře