Odpoledne s Terezkou

24. únor 2017 | 12.27 |

Odpoledne s Terezkou

"Ahoj," pozdravila mě asi pětiletá okatá holčina, otevírajíc dveře domku mé kolegyně Mirky. "Terezko, nemůžeš paní tykat, když ji vůbec neznáš!" Ozval se káravý hlas. "To nevadí," snažila jsem se zklamaný výraz malé slečny uklidnit. Jenže má kolegyně pokračovala ve výchovném působení na dceru ještě na terase u kávy.

"Víš, Terezko, tykáme jen těm, které známe! Koho neznáme, tomu vykáme!" Těmito slovy hovor ukončila a poslala holčinu na trampolínu.

Zanedlouho se ozval zvonek u vchodových dveří. "To bude pán s pojištˇovny," oznámila mi Mirka a zavolala na Terezku, aby mu šla otevřít.

" Ahoj," pozdravil ji mužský hlas a vzápětí dostal od malé slečny tuhle odpovědˇ: " A my se známe?" Překvapený muž rozpačitě dívence odpověděl, že NE a reakce Terezky nás všechny dostala: "Tak proč mě tykáte, když mě neznáte?"

   " Ani nevíš, jak je ta naše holka nepředvídatelná," řekla mi Mirka, když jsme byly už na terase samy. "Představ si, že jsme byli v Praze na výletě a jeli jsme s manželem a Terkou metrem. Holka pořád zlobila, dělala ksichtíky na cestující, chvíli neposeděla, až jsme se za ní museli stydět! Manžel se naštval a řekl jí, že řekne jejímu kamarádovi Pájovi, že se chová jak mimino! A víš co na něj vykřikla ta naše cácorka v plném vagónu cizích lidí?"

   "A já zase řeknu babičce, že jsi u ní doma čůral do umývadla!"

"To víš, holka, taková ostuda .....na Černý Most jsme ani nedojeli...."

    Příjemné posezení na terase vybízelo k dalším tématům o našich dětech. "Holka, no tohle si nechej o naší holce vyprávět!" A Mirka mi začala líčit, jak na konci listopadu slavili v restauraci manželovy narozeniny. Sešla se parta nebližších přátel a bohužel, kromě Terezky tam nebyly žádné děti. Netrvalo dlouho a už obíhala kolem hostů a zpívala. " Chcééééééé něéééékdo něééécóóó´?" A měla velkou radost, když mohla něco ke stolu přinést.

"To víš," řekla mi Mirka, " za chvíli ji měli všichni plné zuby, stále bylo slyšet to její chcéééééééé někdo něééécóóóó????"

   Týden po oslavě chodil Mikuláš a na náměstí se shromáždily nedočkavé i vystrašené dětičky z celého městečka. Když přišel Mikuláš k Terezce, úplně ji šokoval, protože začal zpívat na celé kolo: "Chcéééé něééééékdo něcóóóó?!!!"

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Odpoledne s Terezkou lenča 25. 02. 2017 - 13:01